Kaynanam!!!

Sevgili Aşk Dostu,

Ben 8 yıllık evli bir kızım var. Öyle böyle evlilik 8 yıldır devam ediyor. Aslında eşimle ben severek evlendik.
Fakat kayınvalidem nedensiz bir şekilde yıllardır sevmez beni… Nereden anladın diyecek olursan bana hep kötü davranır,bakışları bile bana nefret dolu. Oysa ben sadece oğlunu sevip evlendim ve bir çocuk sahibi oldum. Aslında evlenirken de farketmiştim ,ama bunu aşabiliriz diye düşünmüştüm. Ama hiç öyle olmadı. Her geçen gün daha da kötüye gitti. Mesela bana sürekli laf sokması,kavga çıkarması,eşime yapmadığım yada söylemediğim sözleri söylemişim gibi söylemesi…. Derken eşim ile aramız iyice açıldı.

Bizde artık kavga eder duruma geldik. Neredeyse kopma noktasındayız. Bana inanmayıp sadece annesine inanıyor. Ben ne kadar söylemedim yapmadım desem boş…

Evliliğimi kurtarmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım? Yoksa boşanıp annesinimi mutlu edeyim… Sıkışıp kaldım…
Kafam çok karışık Aşk Dostu. Yanlış bir seçim yapmaktan çok korkuyorum..

Rumuz: Seven

Sevgili Dostum..

Yıllardır bitmek bilmeyen bir terördür gelin-kaynana çekişmesi.. Halbuki sevdiğimiz ve hayatımızı birleştirdiğimiz adamları doğurmuştur o anneler.
Biraz alttan alsak bunu mesele haline getirmesek sanırım her şey daha da kolay olur..
Senin erkek kardeşin var mı? Ve annen onun eşine nasıl davranıyor? Mesela benim annem son derece modern ve anlayışlı bir kadın olmasına rağmen erkek kardeşimin eşine her zaman mesafeli soğuk tabir-i caizse tam bir kaynana gibi davrandı. Bunun sebeplerinden biri de şu olabilir.
Sonuçta bu kadınlarda evli. Ve farkındalar ki belli bir süre sonra eşler, çocuklar anne ve babanın önüne geçiyor. Belki de o kadıncağız bu bilinçle böyle düşüncesiz tavırlar sergiliyor. Sen kendi babanı düşün. Sence babaanne ve deden mi öncelikli. Yoksa evlatları ve aynı yastığa baş koyduğu eşi mi?
Tabii ki sevgi karşılaştırması yapmıyoruz burada. Ancak zamanla önceliklerimiz değişiyor hayatta. Evlatları için yaşar bir anne baba. Ama ne yazık ki bazı anneler için oğulları hiç büyümez. Hep küçüktür.
Hep annenin yönlendirmesine ihtiyaç duyar. Akıllı kadınlar bu tarz krizleri fırsata çevirir. Senin en büyük kozun onlara bir torun vermiş olman. Dengeyi en kısa zamanda kur. Bu sebepten sakın yuvanı yıkma. En başta da söylediğim gibi sakın unutma. O kadın senin sevdiğin adamı bu dünyaya getirdi. Besledi büyüttü ve sana emanet etti… Emanetine iyi bak onun tüm derdi bu..

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz