Pudra Çeşitleri ve Uygulama Alanları

PUDRA:
Fondötenin kalıcı olmasını sağlamak ,ciltteki parlamayı almak ve likit ürünlerin çizgilere dolmasını engellemek amacıyla fondöten üzerine uygulanır.Pürüzsüz bir makyaj için kesinlikle kullanmanızı öneriyoruz.

Gündüz makyajında rujun üzerine pudra uygulayarak daha kalıcı ve mat bir görüntü elde edebilirsiniz.

Açık veya koyu ,şeffaf veya yarı şeffaf,talk ve sıkılaştırılmış pudra çeşitleri vardır.

Pudra kızarıklıkların ve yoğun olmayan lekelerin kapatılmasına yardımcı olur.

Pudra rengi fondötenin rengiyle aynı ton yada 1 ton açık olabilir.Daha koyu renk isteniyorsa eğer fondötenden 1 ton koyu uygulanması gerekir.

Özellikle göz çevresine pudra uygularken çok dikkatli olunmalıdır.Aksi takdirde kırışıklıklar belirginleşir.

Vücut için kullanılan simli pudralar da mevcuttur.

PUDRA ÇEŞİTLERİ VE UYGULAMA ALANLARI :
TOZ PUDRA

Profesyonel makyajlar için daha sık kullanılmasına rağmen günlük makyajda doğal bitiş yakalamak ve makyajı sabitlemek için de kullanılabilir.Ayrıca toz yapısı sayesinde göz çevresi gibi hassas bölgelere daha kolay uygulanabiliyor.

SIKIŞTIRILMIŞ / COMPACT PUDRA

Günlük uygulamalarda çok rahatlıkla kullanılan bir üründür.Fondöten uygulamadan tek başına da aşırı renklenmeyi ve kızarıklıkları azaltmak için kullanılabilir.Dışarıda olduğunuz zaman hızlı rötuşlar için birebirdir.Burun bölgesindeki yağlanmayı kontrol alına almak için ‘ T ‘ bölgemize rahatlıkla uygulayabiliriz.

RENKLİ PUDRA

Bu pudraları tıpkı fondöten gibi cilt kusurlarını kapatmak için kullanabilirsiniz.Özellikle yağlı ciltler için kurtarıcı bir üründür.

ŞEFFAF / TRANSPARAN PUDRA

Fondöten ve ten renginin doğrudan görünmesini sağlar.Cilde hafif bir matlık verir.Eğer matlık ve parlama kontrolünü sağlamak istiyorsanız ve doğal bir bitiş istiyorsanız makyajı sabitlemek için transparan pudra kullanabilirsiniz.

HD PUDRA

Genellikle makyaj uzmanları televizyon makyajları için bu ürünü tercih ediyor. HD pudralar diğer pudralara göre daha hafif ve yüksek çözünürlüklü bir görünüm sağlamaktadır.Günlük kullanım için çok tercih edilmez ama özel günlerde fotoğraf çekimlerinizin başarılı olmasına yardımcı olabilir…

PUDRA NASIL UYGULANIR ?

Öncelikle güzel bir pudra fırçası edinin.Sünger yerine fırça tercih etmemin sebebi kesinlikle çok daha güzel dağıtması.Sırasıyla makyaj bazı , fondöten ve kapatıcı uygulayın.

Pudra fırçanızla pudrayı aldıktan sonra fırçadan fazlasını çırparak uçmasını sağlayın.

Yüzün ortasından uygulamaya başlayarak tüm yüze eşit şekilde dağıtın.Sonuç mat ve kusursuz…

- Reklam -

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz