Dinimiz Aşka Engel mi?

Sevgili Aşk Dostu,

Ben 40 yaşında bekar bir adamım. 5 yıllık bir ilişkim var. Her şey şükür olsun yolunda. Birbirimiz seviyoruz. Evlenme kararı aldık.

Fakat ben Müslüman olduğum için ailesi beni istemiyor. 1 yıldır ailesi ile mücadele ediyoruz beraber. İkna etmeye çalışıyoruz. Fakat sonuç alamıyoruz.

Bende son çare olarak artık gidelim evlenelim dedi. Bu seferde sevdiğim kadın kabul etmiyor. Ailemi ikna etmeden asla olmaz diyor. İki arada bir derede kaldım.

Sevdiğimden vaz mı geçeyim yoksa böyle yıllarca bekleyeyim mi? Ne yapacağımı bilemiyorum artık yoruldum,usandım..Aile olmak bizimde hakkımız…
Bana bir akıl ver Aşk Dostu

Rumuz: Müslüman

Sevgili Dostum,

Din çok özel ve çok hassas bir konudur. Tam olarak aile yapılarınızdan haberdar değilim. Ancak bu kadar hassas bir konu bile aşka yenik düşmüştür. Buna defalarca kez şahit oldum.
Muhtemelen kızın ailesinin doğacak çocuğunuzun dini konusunda endişeleri vardır. (Daha önceki tecrübelerime dayanarak.) Bu konuyu korkmadan açıkça karşı tarafla paylaşmalısın. Bir gelecek hayal ediyorsanız ve arada böyle bir engel varsa her şeyi zaten en başta konuşmalısınız. Ailemizin bize verdiklerini bir yere kadar alırız. Belki de çoğumuz annemiz kadar dindar değil ya da kardeşimiz kadar uçlarda yaşamıyoruz.
Sizinde bir evladınız olduğunda her iki dinî de ona anlatır ve kararı ona bırakırsınız.
Siz zaten çift olarak birbirinizin inançlarına saygılısınız ki 5 yıldır bir aşk yaşıyor ve ailelerinize karşı bir savaş veriyorsunuz.
En kısa zamanda güzel haberlerinizi almayı ümit ediyor ve bu savaşı kazanmanızı diliyorum.

Sevgiyle Kalın..

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz