Tuğba Özay : Bugünlere Kolay Gelmedim Çok Mücadele Verdim. Çok da Güzel Şeyler Kazandım…

Sevgili Tuğba Özay değerli vaktini bize ayırdığın için öncelikle teşekkür ederiz.

Tuğba Özay (d. 10 Şubat 1978, İstanbul), Türk manken.1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aslen Trabzonludur.

Ödüller kazanmış bir ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair olan babası Trabzon, öğretmen olan annesi Antalya kökenlidir.

Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde yapmış,daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydolmuştur.

Oyunculuğa nasıl başladınız?

Oyunculuğa çocukken başladım yedi yaşında Kadıköy Halk Eğitim merkezi deneme Sahnesi’nde tiyatro eğitimine başlamıştım ilkokul üçüncü sınıfta da kendim senaryolar yazıyordum öğrenci arkadaşlarımla birlikte bu yazmış olduğum oyunları sahnelemeye başladım 14 yaşına kadar tiyatro eğitimim sürdü 16 yaşında da ilk kez TRT de sonradan görmeler adlı dizide yüzme öğretmenini canlandırarak televizyonda oyunculuğa başladım.Üniversitede de konservatuar tiyatro bölümünü ikincilikle kazandım . Oyunculuk maceram böyle başladı ve neredeyse kendimi bildim bileli sahnedeyim.

Dizi yada sinema filminde oynamayı düşünüyor musunuz?

Bugüne dek bir çok televizyon dizisi ve sinema filminde rol aldım oyunculuğu çok seviyorum dizi filmlerde başrol oynadım,başrol paylaştım sinema filmlerinde de aynı şekilde .. Set ortamlarını seviyorum ama dizi mi sinema mı derseniz sinema ağırlıklı basıyor.. Dizi setlerinin çalışma koşulları çok çok ağır ama hem koşullar olarak hem de proje olarak uygun bir iş olursa uygun bir proje olursa elbette yine televizyon ekranlarında dizi filmde olurum.

En büyük hayaliniz olan Nazımca oyununda Verayı canlandırıyorsunuz.Vera karekteri ile kendinizde bağdaştırdığınız bir özelliğiniz var mıdır?

Nazım Hikmet bu ülkenin çok önemli değerlerinden biridir hem siyasi durusu hem de yaşam öyküsü itibari ile ve aynı zamanda şiirleriyle beni çok etkileyen isimlerden biridir çocukluğumdan beri Nazım Hikmetle ilgili evet böyle bir hayalim vardı ve tiyatro oyununda Nazım’ın eşi Vera’yı canlandırdım ,bu benim için çok büyük bir gurur oldu. Moskova’dan Vera’nın kızı bana ulaştı haber yolladı ve öğrenmiş annesini canlandırdığımı bundan dolayı çok gururlandırdığını ve tebrik ettiğini iletti. Şu anda bu tiyatro oyunumuz bitti ama umarım yeniden böyle önemli bir rolle bu kez sinemada izleyicisi karşısına çıkarım.

Yeni bir kitap daha çıkarmayı düşünüyor musunuz?

Ben eğitimci ve yazar bir ailenin kızıyım babamın dayısı Türkiye‘nin önemli yazar ve şairlerinden Bedri Rahmi iyi Bolu aynı şekilde babam 42 tane kitabı olan bir yazar ve eğitimci,dört yaşında okuma yazma öğrendim ben de yazmayı çok seviyorum okumayı da aynı şekilde bugüne dek iki tane kitap yazdım.Biri Bedel adında gerçek bir yaşam öyküsü ile daha doğrusu yaşam öykülerini anlatan bir kitapta diğeri de, Bu Bir Davetiyedir adında bir şiir kitabıydı dört yaşından beri yazan bir insan olarak ve aynı zamanda seslendirdiğim şarkıların da söz yazarı olarak elbette yeni şeyler yazmak istiyorum… Önümüzdeki yıl bir kitap çıkarma düşüncem var…

Hayattta her şeyi yaptım diyebilir misiniz?

Hayatta her şeyi yaptım diyemem yapabileceklerim çok daha fazla insanın kendini sınırlamaması gerekiyor sürekli kendini geliştirmesi yetiştirmesi ve sınırları aşması gerekiyor . 20 li yaşlarda olsaydım çok daha fazla şey yapmak isterdim.Yani elbette çok çalıştım, bugünlere kolay gelmedim çok mücadele verdim, çok da güzel şeyler kazandım, çok da güzel şeyler başardım. Her şeyden önce, çok insanın yüreklerine dokunup onların beni sevmesini sağlamış olmak en büyük ödül ama yapacaklarım daha bitmedi. Hayallerim fazlasıyla var umarım o hayallerimi de yaşama geçiririm . Bunlardan biri ve en önemlisi benim için , milletvekili olmak ve ardından siyasetin içerisinde aktif halde görev almak.

İnsanların size fazlaca ilgi göstermesi hoşunuza gidiyor mu?

İnsanların ilgisine çok alışkınım çocukluğumdan beri hep ilgi içinde büyüdüm hatta doğduğumda başlamış her şey doktor beni baş aşağı sallayıp hastanenin en güzel bebeği doğdu demiş annem öğretmendi çocuk yaştan beri hep okullarda büyüdüm ve bütün öğrenciler ben okula geldiğim zaman beni havaları atarlardı tezahüratlar yapıp ve herkes çok severdi beni keza okul yıllarında da yaşadığım semtte de çok popüler bir kızdım zaten çok küçük yaşlarda ünlü oldum ünlü olmamak ne demek açıkçası çok da bilmiyorum ., çok alışkınım ilgiye , sevgiye ., aksine ilgi olmazsa sıkılabilirim 😂

Yakın zamanda mide kanaması geçirdiniz. Şimdi nasılsınız?

Çok yoğun bir iş tempom vardı gece gündüz çalışıyorum hem yapmış olduğumuz televizyon programının çekimleri hem yeni çıkaracağım şarkının stüdyo kayıtları 10’un heyecanı stresi aynı zamanda sahne çalışmalarım uykusuz kalıyor olmam sürekli olarak aşırı bir şey yorgunluk yükledim vücuduma aslında çok da alışkınım ama demek ki bu kez tekerliği patlattık evet küçük bir mide kanaması geçirdim ama şu an çok çok iyiyim gayet iyiyim hem de çok teşekkür ederim.

Şu anda tüm Dünyanın yaşadığı pandemi dönemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Pandemi sürecinde kendimi çiftliğime kapattım sürekli doğayla iç içeyim spor yapıyorum çiftlikten pek çıktığım söylenemez burada hobilerim var taş boyama ahşap boyama işleriyle uğraşıyorum bahçe bakımı ile ilgileniyorum çimleri çiçekleri sulamayı çok seviyorum bir tane oğluşum var herkül adında kurt köpeği onunla vakit geçiriyorum Instagram üzerinden haftanın üç günü canlı yayın program yapıyorum ünlü konuklar alıyorum onlara sorular hazırlıyorum bolca kitap okuyorum çok keyifli geçiyor esasında yani doğayla iç içe olmayı seven bir insan olarak şahsen sıkıldığımı söyleyemem ama dünyanın gidişatı hakkında ciddi kaygılarım var.

Son olarak sevgili Tubistlerinize söylemek istedikleriniz var mıdır?

İnsanlara ve sevenlerime Tubistlerime söyleyebileceğim şey hayat çok güzel yaşamanın nefes almanın sağlığın sevmenin paylaşmanın dostluğun ailenin kıymetini bilelim sonuçta milyarlarca yıl geçecek ve biz bu milyarlarca yıl içerisinde topu topu 70 hadi 80 sene yaşayalım bu kısacık konukluğu en güzel, insana en yakışır şekilde tamamlamasını bilelim…

Keyfili Röportajınız için,Bihaberolma ekibi olarak çok teşekkür ederiz. 

Başarılarınızın devamını dileriz. 

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz