Maydanoz Suyu Maskesi Tarifi, Faydaları Nelerdir?

A ve C vitaminiyle birlikte içerisinde kükürt, fosfat, magnezyum ve çok daha yoğun demir bulunan maydanoz suyu maskesi tarifine geçmeden önce neler kazandırdığı bilinmelidir. Gerek cilt gerek sindirim açısından yararlı olan maydanoz suyu, her yaştan insan tarafından doğrudan da tüketilebilir. Yapay maddelere bulaşmadan önce şansınızı doğal yollar ile denemenizi tavsiye ederim. Lakin yapay malzemeler her zaman yararımıza olmaya biliyor . Hazırlaması çok kolaydır. Günün her saatinde yapılabilir. Hazırlanışından önce bu kürün bizlere kazandıracağı faydalara bir göz atalım.
Maydanoz Suyu Maskesi Faydaları
Cilt özelinde kırışıklarının giderilmesi ve ince çizgilerin tam anlamıyla yok olmasını sağlar. Gözaltı morluklarının ve şişliklerin yok edilmesinde de yine etki gücü yüksektir. Ayrıca cildin yenilenmesi için gerekli olan karoten bulunduran bu sebzenin suyu ile sivilce sorunları da ortadan kaldırılabilir. Düzenli şekilde uygulanmasıyla çok daha parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarılacaktır. PH değerinin korunması amacıyla da tüketilebilir. Böylelikle yağ ve nem dengesi korunurken tıkalı gözenekler açılır.

Nasıl Yapılır?

Maydanoz suyu maskesinde bizim için asıl gerekli olan maydanoz saplarıdır. Maydanozların saplarını çöpe atmak yerine bir süre biriktiriniz. Biriktirdiğiniz maydanoz saplarını göz kararınca 1 litre kaynayan suyun içine atarak yeterli bir kıvam elde edeceksiniz. Ortalama olarak 1 demet maydanoz sapıyla 1 litre su karışımı, elde etmek istediğimiz maydanoz kürü için yeterli olacaktır. 5 dakika kadar kaynatıldıktan sonra soğumaya alınır. Oluşturduğunu bu kürü bir süre bekletmeniz gerekir. 5-6 saat civarı bekledikten sonra artık kullanıma hazır hale gelecektir.

Uygulanışı

Maydanoz suyu maskesinin cilde sürülmesi haftada üç ya da dört kez olabilir. Bu karışımı hazırlarken yulaf ezmesi, bal ve yoğurda kullanılabilir. Bir kap içerisinde Kap içerisine, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi, 2 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı yoğurtla birlikte hazırladığımız bu gizemli kür ile karıştırınız. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde sürülmesine geçilir. Minimum 20 dakika kadar bu karışım ciltte bekletilir. Ardından ılık suyla temizleme yapılır. Cilt özelinde herhangi bir olumsuz etkiye sahip olmadığı da bilinmektedir. Maskenin 2 günde bir yapılmasıyla çok daha hızlı bir geri dönüş alınabilir.
Ancak önceden alerjinizin olup olmadığını test etmeniz gerekmektedir. Bunu bileğinize biraz oluşturduğunuz kürden sürerek deneyebilirsiniz.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz