Kirpiklerinizi Şımartın!

Hepimiz uzun, çırpınan kirpiklerle çerçevelenmiş güzel, seksi gözler istiyoruz, çünkü hacimli, uzun kirpikler önemli bir güzellik özelliğidir. Bununla birlikte, gerçekte, gözlerinizi en iyi avantajlarına sunmak genellikle büyük bir zorluktur. Kirpikler genellikle kırılgan ve kısadır.

Belki de kirpiklerinize gerçekten ihtiyaç duydukları bakımı vermiyorsunuzdur. Vücudun diğer kısımları gibi, kirpiklere’de özen ve dikkatle bakılması gerekir. Ve güzellik yönünden oldukça ayrı olarak, kirpikler sağlığımız açısından da önemli bir rol oynar.
Bu yüzden kirpik bakımına biraz dikkat etmenin birçok nedeni var. Hayal ettiğiniz güzel gözleri elde etmenize yardımcı olmak için sizin için birkaç basit kirpik bakım ipucunu bir araya getirdik. Ama önce kirpiklerin insan vücudunda oynadığı role daha yakından bakalım.

Neden kirpik var?

Sağlıklı kirpikler güzel kirpiklerdir ve ne kadar uzun ve hacimli olurlarsa, genel güzelliğinize daha fazla katkıda bulunur.Kirpiklerinize dikkat ederseniz, aynı zamanda gözlerinizi bir iyilik yaparsınız.  Çünkü kirpiklerin bir başka önemli görevi, gözlerinizi sürekli uçan her türlü parçacıktan korumaktır.Kirpikleriniz gözünüze girmeden önce toz parçacıklarını ve hatta küçük böcekleri yakalar, burada enfeksiyon veya iltihaplanma gibi daha büyük hasara neden olabilirler. İnsan gözlerimiz hayatta kalmamız için hassas olduğu kadar önemlidir. Kirpiklerimiz olmasaydı, gözlerimizi her zaman temizlemekle çok meşgul olurduk. Kirpikler, örneğin duş alırken suyun gözlerimize girmesini de önler.

Her gün göz makyajı yapıyorsanız, kirpikleri çok fazla tahriş etmeyen ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz. Besleyici özelliklere sahip bir rimel kullanmanızı öneririz. Ek olarak, kirpik astarı da kullanabilirsiniz. Bu kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlar ve kirpiklerin kurumasını önleyerek onlara ekstra besleyici bakım verir. Kirpiklerinizin sağlıklı ve güçlü kalmasını istiyorsanız, günlük su geçirmez maskara kullanılması önerilmez. Çıkarılması daha zordur ve gözlerinizi ovmak için ne kadar zorlarsanız,kirpiklerinizin düşmesi daha olasıdır. Bu nedenle, her gün gözünüzde makyaj yapmak istiyorsanız, besleyici ve yumuşak ürünler kullandığınızdan emin olun.

Kirpik maşası zarar vermeden nasıl kullanılır?

Kirpik kıvırıcıları kirpiklerinize mükemmel bir kıvrım ve daha fazla hacim kazandırır – bu yüzden birçok kadın bunları düzenli olarak kullanır.Bir kirpik kıvırıcı sadece maskara uygulamadan önce kullanılmalı ve daha sonra asla kullanılmamalıdır. Kirpikler maskara sürüldüğünde, sertleşir ve kıvırıcı basıncı daha kolay kırılabilir. Kıvırıcıyı sadece rimel uygulamadan önce kirpiklerinizde kullanmaya dikkat ederseniz, kullanmamanız için bir neden yoktur.

Yatmadan önce makyaj temizliği

Söylemeye gerek yok: sabah göz makyajı uyguladıysanız, akşam mutlaka temzilemelisiniz.
Ancak burada da dikkatli ve nazik olmanız gerekir. Makyajı çıkarırken dikkatli olun. Örneğin, göz makyajı temizleyici ile ıslatılmış bir pamuk pedi gözünüze birkaç saniye boyunca hafifçe bastırmak en iyisidir. Ardından makyajı ovalamadan gözlerinizden nazikçe silin. Kirpikler üzerindeki en küçük baskı bile daha hızlı düşmelerine neden olur – ve amacımız kirpiklerimizin mümkün olduğunca uzun süre yaşamasına yardımcı olmaktır. Ne kadar uzun yaşarlarsa, daha fazla kirpiklere sahip olursunuz, bu da genel görünümünüz üzerinde sizi daha mutlu edecektir.

Düzenli olarak maskara kullanıyorsanız, kirpiklerinizi kurutacak, kırılgan hale gelecek ve daha kolay düşmesine sebep olacaktır. Sonuç, yani yeterli hacim ve uzunluk olmaması, göz makyajını daha sık yapmanızı sağlar.

Kirpik bakımı

Tüm bu nedenlerden dolayı, kirpikler düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Zeytinyağı,bedem yağı veya hint yağı gibi çeşitli yağların kirpik bakımı için ideal olduğu kanıtlanmıştır. Ama onları tam olarak nasıl kullanıyorsunuz?

Kirpiklerinizi haftada birkaç kez biraz yağ ile fırçalayın.Uygulama için kulak pamuğu kullanabilirsiniz. Ancak gözlerinizi tahriş etmemek için çok fazla uygulamadığınızdan emin olun. Yağların doğal bileşenleri kirpikler için önemli besinlerdir ve daha elastik ve daha güçlü olmalarına yardımcı olurlar, bu da daha uzun yaşayacakları anlamına gelir.
Ve tabii ki yağ temiz kirpiklere uygulanmalıdır, bu yüzden önceden temizlenmiş kirpiklerinize haftada yaklaşık bir kez uygulamanızı öneririz.

Bir kaç hafta içinde siz de daha sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz…

- Reklam -

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz