Elinize En Uygun Tırnak Şekli Nasıl Olmalı ?

YUVARLAK TIRNAK

Yuvarlak tırnaklar zayıf ve olduğundan uzun görünüm sağladığından tombul ve kısa parmaklara sahipseniz sizi için idealdir.Aynı zamanda tırnak şekliniz kadar oje renginizde önemlidir.

KÜT TIRNAKLAR

İnce uzun parmaklarda ve geniş el yapısına sahip olanlar için idealdir.Küt tırnaklar eskiden bu yana en çok tercih edilen modeldir.

STİLETTO TIRNAK

Son dönemde dünya starlarından dünyaya yayılan bir manikür çeşididir.Sivri ve uzun olmalarından dolayı bu ismi almışlardır.Bu tırnaklar gösterişli olduğu kadar günlük hayat kullanımı için çok uygun değildir.

BADEM TIRNAKLAR

Bu tırnak tipi ister uzun ister kısa olsun her el tipine uygundur.Tabi ki elleri çekici ve güzel gösterdiği kesin.

OVAL TIRNAKLAR

Oval tırnaklar toplu ve geniz ellere yada parmaklara sahip olanlar için idealdir.Bu tırnak tipi ellerinizi daha zarif ve ince gösterecektir.Ayrıca elleriniz küçük ise oval tırnak parmaklarınızı daha uzun gösterecektir.

TEN RENGİNİZE GÖRE OJE SEÇİMİ

Beyaz açık tenli kadınlara koyu tonlar,mürdüm,koyu pembeler ve kırmızı oje çok yakışır. Nude olarak içerisinde pembelik olan tonlar tercih edilmelidir.

Buğday tenlilere şeftali,mercan,turuncu,altın tonlardaki ojeler çok yakışır.Ayrıca kırmızının her tonu çok yakışır.Her rengin canlı tonları bu tendeki kadılara çok yakışacaktır.

Eğer esmer ve bronz tonlarda bir tene sahipseniz altın , toprak ve metalik tonların tamamı bu ten grubuna çok yakışır.Bunların yanı sıra fuşya, mavi gibi canlı renklerde esmerlerin denemesi gereken tonlardır.

YAZ RENKLERİ

Gökkuşağı Renkleri ; 90 ‘lara ait bir trend iken günümüzde tekrar bu moda geri geldi.Yaz aylarında özellikle rengarenk tırnaklar özellikle bronz tenlerde çok güzel görünmektedir.

Pembe tonları ; Yazın hem bronz tenlerde hem de açık tenlilerde koyu tonları güzel olacaktır.

Mercan renkleri ; Bronz ten ve açık tenler için idealdir.

Neon Renkleri ; Özellikle bronz tenlerde güzel görülecektir.

Sarı tonları ; Bu yaz özellikle hem tırnak hem makyaj için denenmesi gereken tonlardır.

Kemik rengi ojeler ; buğday tenlilere özellikle çok yakışacaktır.Daha parlak görünmesi için şeffaf oje sürmeyi unutmayın.

EVDE MANİKÜR NASIL YAPILIR ?

Öncelikle tırnaklarını törpüleyerek şeklini verebilirsiniz.(Oval,Sivri,Küt ) Metal törpünüz yoksa sünger törpü kullanabilirsiniz.Evde hazırladığınız manikür suyuna isterseniz birkaç damla limon veya eğer elleriniz kuruyorsa bir iki damla lavanta yağı koyabilirsiniz.

Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra ellerinizi kurulayıp törpünün kenarı ile tırnak etlerinizi geriye doğru itin.Sonra fazlalıkları kesebilirsiniz.Tırnak etlerinin kesilmesi sürekli bunların uzamasına sebep olduğundan dolayı yeni başlayanlara sadece etlerini itmelerini öneririm.

Manikür işleminiz bittikten sonra el kremi ile ellerinizi yumuşatın.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz