Yağlı Saçlar İçin Doğal Maske Tarifleri…

Yağlı Saçlar İçin Doğal Maske Tarifleri

Neredeyse tüm kadınların saçları ile alakalı bir sorunu vardır. Kadınlar olarak en takıntılı olduğumuz konulardan biri de saç konusudur. Saçlarımızın çok kuru, yağlı, sağlıksız olması, kırıklarının olması gibi birçok sorun yaşarız. Ancak mesela yağlı saç sorununu yağlı saçlar için doğal maske gibi yöntemlerle halledebiliriz. Önemli olan ne yapıyorsak onu düzenli olarak yapmaya devam etmek, bunu unutmamalıyız. Kadınların en büyük sorunlarından biri olan bu yağlı saç konusunda neler yapılabileceğine dair biz de sizler için tüm bilgileri derledik.

Gelin yağlı saçlar için doğal maske tariflerimize geçelim:

Yağlı saçlar için elma sirkesi maskesi: Banyoda saçlarınızı yıkadınız bitirdiniz. Son durulama suyuna bir miktar elma sirkesi koymanız durumunda saçlarınız çok daha az yağlanacaktır. Sirke aynı zamanda saçlarınızın parlamasını sağlar ve kepek oluşumunu da oldukça engeller.

Yağlı saçlar için yumurta maskesi: Evinizde her zaman bulunan yumurtalar ile yapabileceğiniz oldukça kolay bir maske tarifi. Dört adet yumurtayı alın ve çırpın. Tamamen çırpılmış bu yumurtaları saç derinize yedirin ve 15 dk. bekleyin. Ardından içine yarım şişe gülsuyu eklenmiş su ile iyice durulayın.

Yağlı saçlar için karbonat ve nişasta maskesi: Bir bardak nişasta ile bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Sonra bu karışımı saçınızın her yerine iyice sürün ve bekleyin. 15-20 dk. sonrasında saçlarınızı iyice fırçalayın. Saçınızdaki fazla yağlardan böylece kurtulabilirsiniz.

Yağlı saçlar için mısır unu maskesi: Her gün saç yıkamak hem oldukça zor bir iştir hem de her gün yıkanmaya alışan saç daha çok yağlanmaya başlar. Bu sebeple her gün saç yıkamak yerine kalın delikli bir tuzluğa bir miktar mısır unu koyun. Sonra bu mısır ununu yıkandıktan ertesi gün saçlarınıza serpin.

Yağlı saçlar için ısırgan otu maskesi: Bir litre su içine bir tutam ısırgan otu, bir tutam biberiye, bir tutam da naneyi koyun kaynatın ve demleyin. Demlenen bu çayı bekletip soğutun, soğuduktan sonra içine 1 limon suyu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımızı saçınıza güzelce masaj yaparak yedirin. Bir saat bekleyin ve durulayın. Bu uygulamayı her gün de yapabilirsiniz ama saçınızı yıkarken her gün şampuan kullanmamaya özen gösteriniz.

- Reklam -

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz