Seksin Avantajları Yatak Odasının Çok Ötesine Uzanır …

Seks sadece zevkli değil, sizin için de iyi olduğunu biliyor muydunuz?  Stres seviyelerini düşürmekten kanser ve kalp krizi riskinizi azaltmaya kadar değişir . Seks partnerinizle bağ kurmayı ve yakınlık duygularını kolaylaştırır. Bu tür bir bağlantı, sizi sıcak ve bulanık hissettirmekten daha fazlasını yapar, aslında kaygıyı azaltır ve genel sağlığınızı artırır.

Yapılan araştırmalara göre;

1- Seks yaparak kalp sağlığını korumak söz konusudur. Erkeklerde yapılan bir çalışma, haftada en az 2 kez seks yapanların, daha az cinsel olarak aktif akranlarına göre kalp hastalığından ölme olasılığının% 50 daha az olduğunu göstermiştir.

2- Kronik baş ağrısı veya migren rahatsızlığı olanlara bile iyi geldiği gözlemlenmiştir.Cinsel uyarılma (mastürbasyon dahil) ve orgazm ağrıyı uzak tutmaya yardımcı olabilir. Her iki aktivite de ağrı hissini azaltabilir ve ağrı eşiğinizi artırabilir. Orgazm, ağrı sinyallerini engellemeye yardımcı olabilecek hormonların salınmasına neden olur.

3- Kalori yakan faaliyetler listesine seks ekle. Genç erkeklerde ve kadınlarda yapılan bir çalışma, seksin yarım saatte yaklaşık 108 kalori yaktığını gösterdi!

4- Seksin faydaları gerçekten baştan ayağa uzanır. Aktif bir cinsel yaşam aslında beyninizin daha iyi çalışmasını sağlayabilir. Araştırmacılar, cinsiyetin beyni daha analitik ve düşünme işlemine dönüştürdüğünü buldular.

5- Seks büyük bir stres gidericidir. Çünkü dokunmak, sarılmak, cinsel yakınlık ve duygusal bağlılık, bağlanma ve dinginlik sağlayan “iyi hisset” maddelerinin salınmasını teşvik eder. Cinsel uyarılma, beyinde ödül ve zevk sistemini uyaran maddeleri de serbest bırakır. Samimi ve yakınlığı teşvik etmek kaygıyı hafifletmeye ve genel sağlığı artırmaya yardımcı olabilir.

6- Erkeklerde Prostat Kanseri riskini azaltabilir.

7- Seks kişiyi stresten uzaklaştırdığı ve mutluluk hormonu salgılamasına sebep olduğundan cildimizin de ışıl ışıl paralamasına sebep olur.

8- Düzenli seks ertesi güne daha pozitif ve güler yüzlü başlamanıza sebep olur.

9- Düzenli seks bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Seks, vücudunuzun bakteri, virüs ve yaygın hastalıklara neden olan diğer mikroplara karşı koruyucu antikorlar yapma yeteneğini artırır . Tabi ki, sağlam bir bağışıklık sistemi geliştirmenin sağlıklı bir cinsel yaşamdan daha fazlası var. Doğru beslenme, egzersiz yapma, yeterli uyku alma ve  bulaşıcı hastalıklara karşı güçlü ve sağlıklı savunmalara katkıda bulunur.

10-  Seks sizi daha genç gösterir. Düzenli seks östrojen ve testosteron salınımını uyarır, sizi genç ve hayati görünen hormonlar tutar. Bir çalışmada, hekimler katılımcıları tek yönlü bir aynadan inceledi ve yaşlarını tahmin etti. Düzenli bir partnerle haftada en az 4 kez seks yapan kişiler, gerçekte olduklarından 7 ila 12 yaş daha genç olarak algılanmıştır.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz