Saçlarınızı Kısaltmadan Kırıklardan Kurtulun…

Saç uçlarında oluşan kırıklar için pek çok farklı yöntem denemişsinizdir ancak muhtemelen denediğiniz sonuçların çoğu işe yaramamıştır. Bu durumda endişelenmenize gerek yok. Kırık saçlarınızla müdahale etmek için ucuz sağlıklı ve kolay yöntemler bulunuyor. Genellikle oluşan kırıkların önüne geçilmek istenildiğinde karşımıza ilk olarak saç kremi, serum gibi ürünlerin kullanmamız gerektiği söyleniliyor. Fakat kullanmanız halinde iyi sonuç elde etmiyorsanız, sizler için kesin sonuçlar doğuracak önerimiz var. Bunların yerine saç bakımı için doğal yağları kullanmayı tercih edin. Saç uçlarınızı sağlıklı tutmak için hazırladığınız doğal yağları birkaç damla uçlara serperek kırıklardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınızı kısaltmadan sağlıklı saç uçlarına sahip olmak istiyorsanız Hindistan cevizi, jojoba ya da argan yağlarını deneyebilirsiniz.

Saçlarınızı Kısaltmadan Uzatın

Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız günlük hayatta hemen hemen her gün yapmış olduğunuz saç bakım rutinlerinden vazgeçmeniz gerekiyor. Saçlarınızın temel bakımlarından vazgeçmeniz gerektiğini kesinlikle söylemiyoruz. Sadece sıklıkla kullandığınız maşa, düzleştirici, şekillendirici, fön, sabitleyici gibi spreylerden uzak durmanızı belirtiyoruz. Yüksek sıcaklara maruz bıraktığınız saçlarınızda ister istemez yanıklar meydana gelebiliyor. Evet, yaptığınız bu işlem sizleri gün içinde daha güzel gösterebilir fakat ileride baş edemeyeceğiniz kırıkların meydana gelmesine sebebiyet olabilir. Ne olursa olsun düzleştirici ürünlerinden vazgeçmem diyorsanız da her 3 ayda bir mutlaka saç uçlarınızı yarım santimetre olacak şekilde kestirmeniz gerekiyor. Hatta bu ürünleri kullanmanız halinde de saçlarınıza canlılık katmak istiyorsanız 3 ayda bir yarım santimetre kesme kuralını yerine getirmeniz lazım. Yapacağınız bu işlemler sayesinde de saçlarınızın tamamını kestirmeden kolaylıkla uzatabilirsiniz.

Doğal Şampuanları Kullanın

Piyasada sürekli reklamlarla karşımıza çıkan şampuanların saçlarımızda harikalar yaratması doğrudur. Fakat içerisinde bulundurmuş oldukları sülfat içerikleri yüzünden her ne kadar saçlarınızı temizleyip

güzel görünüm kazanmasına avantaj sağlasa da ileride saçta kuruluk ve saçlarda kırılmaların meydana gelmesine neden oluyor. Bu yüzden doğal, sülfat içermeyen şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz. Şampuan kullanımında köpüğü direk olarak saç uçlarınıza uygulamayın. Kullandığınız şampuanı duş esnasında 2 ya da 3 defa olacak şekilde saçlarınızın dibine ulaşacak şekilde masajla yıkamanız ileride oluşacak olan kırıklara karşı savunma kalkanı oluşturabilir. Saçınız için kullanmış olduğunuz maskeleri de doğru zamanda kullanmanız sizler açısından daha faydalı olacaktır. O yüzden saç maskesi uygularken mutlaka saçlarınızın kuru olmasına dikkat ediniz. Maske kullanırken işinizi aceleye getirmeniz saçlarınızda oluşan düzenin bozulmasına neden olabilir. Bundan kaynaklı olarak da maske üzerinde yazılan bekletme süresine uygun olarak bekleyiniz.

Her Gün Saçınızı Tarayın

Saçlarınızın daha iyi görünüme kavuşturmak istiyorsanız her gün uyumadan önce saçlarınızı tarayın. Özellikle de duş aldığınız zamanlar saçınızın dağınıklığını engellemek ve oluşacak olan kırıkları engellemek adına saçınızı taramanızı öneriyoruz. Bu işlemi pahalı profesyonel taraklarla yapmanızdan bahsetmiyoruz ancak ahşap ve doğal kıllara sahip olan tarak kullanmanız saçınızda oluşum gösteren kırıkların engellemesine olanak sağlayabilir.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz