Karantinada Aşk…

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü sağlığımızı tehdit ettiği gibi,ilişkimizi de tehdit ediyor mu?

Evliyseniz yada sevgiliniz ile aynı evi paylaşıyorsanız şanslısınız…Birbirinize belki hiç bu kadar uzun zaman vakit ayırma imkanı bulamamıştınız…

İçinde bulunduğumuz durumu kabullenip beraber neler yapabileceğimizi düşünelim… Anılarımızı gözden geçirmek,beraber yemek yapmak, trtarsiv.com ‘dan bizi eskilere götüren dizi,belgesel,yılbaşı programlarını izlemek,dolaplarımızı düzenlemek. Müziğin sesini açıp dans etmek,tavla oynamak,birbirimiz ile iletişim kurmak…Bu zamanları ,fırsata çevirip iyi değerlendirmelisiniz.

Ortak yapabileceğiniz etkinlikler dışında ise yalnız da vakit geçirmek isteyeceğiniz anlar da olacaktır.Kitabınızı,kahvenizi alıp,kulaklığınızı takıp bir kaç saat okuduğunuz hikayeye dalıp,kendi dünyanızda gezebilirsiniz. Meditasyon yapıp içsel yolculuğa çıkabilirsiniz.

Yaza hazırlık olarak cilt bakımınızı rahatlıkça uygulayabilir,hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Tüm bunları yaparken zihnimizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştırıp.Yarınlara daha pozitif hazırlanabiliriz.

Sevdiğiniz ile aranıza karantina mesafeler koymuş ise,

Özlemenin ne kadar güzel olduğunu hatırlamışsınızdır. Tekrar bir araya geleceğiniz günlerin heyecanı tahmin ederim ki içinizi sarmıştır. Teknolojinin nimetlerinden yararlanıp görüntülü konuşarak aynı anda aynı filmi izleyip ya da masanızı kurup karşılıklı kadeh kaldırabilirsiniz. Telefonunuza karşılıklı oynayabileceğiniz oyun indirip birlikte oynayabilirsiniz.
Gelecek olan güzel günlerde neler yapabileceğinizi konuşup daha net kararlar almanızı sağlayabilir,daha sıkı bir şeklide birbirinize olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz…

Mesafeler size ve sevdiğinize engel olmayacaktır…Güzel yarınlara…

- Reklam -

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz