Güzellik Tüyoları…

Kadınların güzel olmak ve mükemmel görünümü sağlamak için uzmanlar tarafından önerilen saç, makyaj ve cilt bakımlarıyla ilgili tüyolar bulunmaktadır. Sizin için hazırladığımız bu yazımızda güzellik tüyoları hakkında bilgi edinecek ve kendinize şık bir görünüm katarak dikkatleri üzerinize çekmenin yöntemlerini bulacaksınız.

1. Serum Kullanarak Aydınlanabilirsiniz.

Kaş kemiği, yanak gibi cildiniz üzerinde ışık katmak istediğiniz noktalar için serum uygulamak güzellik tüyoları arasında bulunmaktadır. Pek çok markanın serum ürünü bulunmaktadır. Cilt tipinize uygun olanı seçerek düzenli olarak serum kullanarak aydınlanabilirsiniz.

2. Oje Kurutmak

Ellerinizi buzlu su dolu bir kase içerisinde 30 saniye bekleterek ojenizin kurumasına yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle hızlı bir şekilde kuruyacak ve etrafa yapışmasını engelleyecektir.

3. Cildinize Baskı Uygulamayın.

Peeling’i sert hareketler ile yaparak cildinize zarar verebilirsiniz. Bundan dolayı hafif hareketlerle daha uzun sürede peeling uygulamanız gerekmektedir.

4. Alkolden Uzak durmalısınız.

Alkolün fazla tüketimi fazla yağ üretimini arttırmaktadır. Böylelikle cildinizde bulunan gözenekleri genişletmektedir. Uykusuzluk da bu gibi sorunlara sebep olabilmektedir bu yüzden uykunuzu almaya özen göstermeniz gerekmektedir.

5. Güneşten Korunun.

Günlük olarak kullandığınız nemlendiricilerin güneş koruyucu içermesine özen göstermelisiniz. Ürün içerisinde çinko, avobenzone ya da helioplex olmasına dikkat etmeniz önemli noktalar arasında bulunmaktadır. Ayrıca mor ve beyazımsı renkler iz bırakmadan koruma yapmasını sağlamaktadır.

6. Mutfağınızda Güzellik Tüyoları Bulunmaktadır.

Avokado ezmesiyle maske yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Kuru cildinize yap vermek için hafta 15 dk. civarında yüzünüze uygulayarak parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca gece kremi yerine sağlıklı olarak zeytin yağ ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Ayrıca nar yiyerek güneş koruyucu özelliğini vücudunuzda arttırabilirsiniz. Nar güneşten korunma özelliğini yüzde 25 oranında arttırarak cildinizi korumaktadır. Ayrıca süt içerisinde cildinizin beslenmesi için gerekli olan bütün proteinler mevcuttur. Cildinizin yenilenmesine ve yumuşamasına sebep olurken kuru dudakları da nemlendirmektedir.

7. Rujunuzu Dikkatli Sürün.

Rujunuzu gün içerisinde sık olarak tazelemeniz yerine dudaklarınıza nemlendirici kullanarak ve dudak çevresine dudak kalemi kullanarak çerçevelemeniz durumunda içini doldurabilirsiniz. Böylelikle daha kalıcı olacak ve daha şık durmasını sağlayacaktır.

8. Cilt bakım Ürünlerini Doğru kullanın.

Güzellik tüyoları arasında en iyi sonucu alabilmek için cilt bakım ürünlerini doğru bir şekilde ve sırayla kullanmalısınız. Cildinize önce serum uygulamanız ardından ağır formüller içeren ürünler kullanmanız önerilmektedir.

9. Bunları Yapmadan Uyumamalısınız.

Gece yatmadan önce başucunuzda mutlaka küçük bir kutuda dudak, el ve ayak kremi bulundurmanızda fayda bulunmaktadır. Bunları alışkanlık haline getirerek her gece yatmadan önce uygulamalısınız.

10. Göz Kalemlerini Doğru Bir Şekilde Kullanın.

Göz kalemlerini doğru bir şekilde gözlere uygulamak göz şekillerini değiştirmektedir. Bundan dolayı kalemi gözaltlarının içine doğru sadece yarısına kadar çekmeniz durumunda daha belirgin bakışlar ve daha şık görünen gözler elde edebilirsiniz. Göz kalemini gözünüze tam çekmeniz durumunda gözlerinizin daha küçük görünmesini sağlayacaksınız.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz