Evlilikte Seks Neden Önemli!!!

Evliliğinizi Destekleyin – Seks yapın

Çoğalmanın yanı sıra, cinsiyet, herhangi bir bağlı ilişkide birçok nedenden dolayı gereklidir. Sonuçta her şey samimiyet, zevk ve cinsel ifade ile ilgilidir. Cinsel ilişkinin çok sayıda entelektüel , duygusal, fiziksel ve sosyal faydası vardır. Faydaları anlamak, çiftlerin ilişkilerinde cinsiyetin sadece kendilerine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ilişkilerini daha da bağlayacak ve sevgi dolu bir ilişkide daha geniş bir samimiyet duygusu yaratacağını anlamasına yardımcı olacaktır. Bu uzun vadeli bir ilişki ya da yeni başlayan bir ilişki olsun, seks genel sağlığınız için dikkate alınması gereken önemli bir şeydir.

Fiziksel olarak aktif bir cinsel yaşam, daha iyi beslenme alışkanlıkları ve sık egzersiz nedeniyle genç bir görünüm de dahil olmak üzere birçok fayda sağlayabilir . Araştırmalar, cinsel aktivitenin kalori ve yağ yaktığını, ancak insanların daha sağlıklı yaşam sürmelerine neden olabileceğini gösteriyor… Araştırmalara göre, hastalıkla mücadele eden ve vücudu soğuk algınlığı ve gripten koruyan immünoglobulin A (IgA) adı verilen daha yüksek bir antikor seviyesine sahip olduğu bulundu. Seks daha rahat uyumanıza yardımcı olur ve daha iyi bir uyku ile seks daha güçlü bir bağışıklık sistemi yaratır.

Bir kadın için, daha az ağrı ile daha hafif dönemler yaşamak gibi sık seks yapmanın birçok faydası vardır. Seks de kan basıncını düşürecek ve doğumdan sonra kadınlar için önemli olan mesane kontrolünü artıracaktır.

Seks, bireyin duygusal sağlığı için değil, aynı zamanda ilişkinin genel sağlığı için de iyidir. Cinsel tatmin, genel yaşam kalitesi ile yakından ilişkilidir. Cinselliğin artması, kendinizi iyi hissetmenizi ve memnuniyetinizi artırır.

Eğer kendinizi cinsel arzudan yoksun bulursanız, hormon dengesizliği yaşıyor olabilirsiniz. Doktorunuzla mutlaka görüşün.

Eşinizle seks harika olduğunda, diğer alanlarda güveniniz artacaktır.İlişkilerimiz için, fiziksel temasın sevilmesinden dolayı artan samimiyetimiz, seks ve öpüşme sırasında salınan yüksek miktarda oksitosin ile sonuçlanır.

İki yıl veya daha uzun bir süredir evli olan birkaç evli çiftle konuştuktan sonra, cinselliğin sağlıklı bir ilişki sürdürmede ne kadar önemli olduğuna dair bilgi aldım. Tüm evli çiftler Cinselliğin ilişkide çok önemli olduğunu vurguladı, çünkü her iki insanın da başarılı olması için ihtiyaç duyduğu bir yakınlık düzeyini koruyor. Ayrıca, bir partnerin diğer partnerle bağ kurmasına yardımcı olduğunu ve mutluluk hissi yarattığını öne sürdüler.Çoğu çiftin finansal sorumluluklar, çocuk yetiştirme ile ilgili yaşam boyunca sorumlulukları vardır.

Evliliğinizi destekleyin ve seks yapın,aksi takdirde, genellikle evlilik yerine ev arkadaşı olduğunuzu hissedebilirsiniz.Eşler arasındaki seks, genel bir refah duygusunu korumaya yardımcı olur….

Marilyn

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz