Cimri İnsan Küçük İnsanlardır…

Günümüzde para değerinin düştü ve para kazanma yolları çoğaldı. İnsanlar artık rahat para kazanabiliyor. Ancak insanlar bir özelliği var; cimri olmak. Cimri olmak ile tutarlı olmayı arasında fark vardır. Tutarlı olmak parayı idareyi harcamak ve kazanılan bir kısmını biriktirmektir. Cimrilik ise hiçbir şey için para harcamamaktır. Sanki parayı mezarına kadar götürecekmiş gibi. Cimri insanları çevrenizde bulabilirsiniz. Sadece cimri insanların özelliklerini bilmeniz yeterli. Cimri insanların 6 ortak özelliği…

1)Küçük Hesaplar Yapma

Cimri insan küçük insanlardır. Para konusunda sağlam düşüncem diye harcadığı paranın kuruşuna kadar hesap yaparlar. Büyük paraların peşinden koşmak yerine küçük paraların peşinden koşar. Kendisi için para harcamaz. En küçük para harcadığında bile içi rahatsız olur. Böyle insanlardan uzak durun

2)Hesabı Ödememek İçin Bahane Üretmek

Toplu bir arkadaş grubuyla yemek yemeğe gittiğiniz hesabı nasıl ödeyeceğinize ilk başta karar verirsiniz ya da yemekleriniz bittiğinde hesabı isterseniz. Hesap geldiği zaman arkadaş topluluğu arasında tuvalete kaçan biri varsa, o insan cimridir. Hesap ödememek bahaneleri çoktur ve size hesabı ödetmek için kuyruklu yalan söylemeye bile hazırıdır.

3)Değer Verme Yönleri Zayıftır

İnsanlara karşı değer verme açısından karakterleri zayıftır. İnsana doğum günlerinde bile hediye almaz. Çünkü parası insandan daha değerlidir. Fazla maddiyatçıdır ve bu yönüyle övünür. Para harcanmak içindir ama acil durumlar için para biriktirmekte şart.

4)Kimseye Güvenmezler

İnsanların şehir hayatında yaşamı zor, bu yüzden birbirlerine güvenmesini gerekmektedir. Bazı insanlar vardır kimseye güvenmezler ve insanları güvenmedikleri için hayatları daha zordur. Hayatlarını kolaylaştırmak için daha fazla çalışmak zorundadırlar ve kazandıkları parayı kimseyle paylaşmazlar. Paralarına çok fazla kıymet verirler ve verdikleri bu kıymet yüzünden genellikle yalnız bir yaşamaya alışıktırlar.

5)Her Eşyayı Sonuna Kadar Kullanma Eğilimdedirler

Eşyalarında bir ömrü vardır ve cimri insanlar eşyaların ölmelerine kadar kullanma eğilimindedir. Eski eşyalarına atmaya kıyamaz ve yeni eşya kullanmak almak para harcamaz.

6)Parası Olduğu Halde Yok Derler

Cimri insanlar genelde hiçbir şeye para harcamadıkları için paraları çoktur. Eğer arkadaşının cimri olduğunu düşünüyorsanız borç para isteyin. Parası olduğu halde borç vermiyorsa kesinlikle cimridir. Böylece arkadaşınızla iletişimi kesebilirsiniz.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz