Ağrısız Yüksek Topuklar Nasıl Giyilir?

PARIS, FRANCE - MARCH 02: Alexandra Lapp wearing a long tweed blazer in pastel colors from Airfield, a silk top in bright yellow from Jadicted, light blue boyfriend jeans by Airfield, a neon yellow Chanel bag, neon pink high heels from Christian Louboutin and sunglasses from Le Specs is seen on March 2, 2018 in Paris, France. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)
Yüksek topuklu ayakkabılar,onlarla yaşayamam, onlarsız yaşayamam.
Her ayakkabı seven kadının bir noktada sorduğu asıl soru: Dünyada nasıl acı çekmeden yüksek topuklu ayakkabılar giyerim? Hatta mümkün mü?
1- Doğru boyutu ayakkabı giydiğinizden emin olun

Kadınların muhtemelen yaptığı 1 numaralı hata, ayakları için doğru ayakkabı boyutuna sahip değildir. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra, ayak ölçünüz yıllar boyunca, bir tam boy kadar bile değişir. Ayaklarınızı yılda bir kez ölçün ve daha önce yapmadıysanız yapın. Ayakkabı alırken, tam ayağınıza göre alın.

2- Topuk ne kadar kalın olursa o kadar iyidir

İnce topuklardan kaçının,stilettolar. Ayağınızın etrafında sallanmasına neden olurlar. Her gün stilettolar giyiyorsanız, daha dolgun bir topuk stilini seçmelisiniz.

3- Daha fazla kavrayan  bir ayakkabıyı deneyin

Ayağınızın üstünde ne kadar fazla kavarama alanı olursa o kadar iyidir. Bazen yüksek topuklu botlar aslında bütün gün giyebileceğiniz bir şeydir ve ayaklarınızı o kadar rahatsız etmezler. Yaz aylarında, ayak bileği kayışı veya üstte büyük bir geniş kayışı olan bir ayakkabı deneyebilirsiniz.

4- Mola verin

Gün içinde ayakkabılarınızı çıkarın ve ayak bileklerinizi ve ayak parmaklarınızı gerin.

5- İnce tabanlardan kaçının bunun yerine platform taban tercih edin.

İnce tabanlar neredeyse her zaman ayağınızın dibinde ağrı verecektir.Yürürken baskının bir kısmını dengeleyecek daha kalın bir tabanlı ayakkabı tercih edin.

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz