Ömür Gedik: Bu Dönemden Hem Psikolojik Hem de Fiziksel Açıdan Daha Güçlü Çıkmayı Hedefliyorum…

Sevgili Ömür Gedik değerli vaktini bize ayırdığın için öncelikle teşekkür ederiz.

Ömür Gedik ,Türk Hürriyet gazetesi yazarı, sanatçı ve hayvan hakları savunucusu, SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) üyesi, HAÇİKO Derneği (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) kurucusu ve başkanı…

Bu kadar yoğun temponuzda kendinize ve ailenize nasıl vakit ayırıyorsunuz?

Bazen yemek yemeye vaktim olmadığı zamanlar oluyor. O zamanlarda kendime vakit ayıramasam da ailemi ihmal etmemek için olağanüstü bir çaba gösteriyorum. Ki aile kavramıma evdeki kedilerim ve köpeklerim de dahil. Kızım Tayga ile, anne ve babamla her gün mutlaka görüşmeye özen gösteriyorum. Ailemle iletişim halinde olmak, onların varlığını ve sevgisini hissetmek yoğun temponun getirdiği tüm yorgunluğun üstesinden gelmemi sağlıyor.

Tüm alanlarda çok başarılısınız,fakat bunu daha çok seviyorum dediğiniz bir alan var mı?

Yaptığım her işi severek ve hakkını vermeye çalışarak yapıyorum. Ama sanırım müziğin ve sahnede şarkı söylemenin keyfi başka. Orada izleyici ile buluşunca başka bir dünyaya ışınlanmış gibi oluyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum.

Ömür Gedik şu anda neler yapıyor? Hangi projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

POPSAV Vakfı ve HAÇİKO derneğinin yönetim kurullarındayım. Birinde müzik ve müziğe gönül verenler diğerinde ise hayvanlar için çalışıyorum. En son Covid-19 pandemisi nedeniyle işsiz kalan müzik emekçileri yararına yaptığımız POPSAV Online Müzik Festivali’nin organizasyonunda çalıştım. Gazete yazılarım devam ediyor o arada. Şimdilerde ise yeni çıkaracağım iki single üzerinde çalışıyorum.

Dizi de ya da sinema filminde oynamayı düşünüyor musunuz?

Dizi, tiyatro ve sinema teklifleri gelmeye devam ediyor. Arka Sokaklar, Çocuklar Duymasın gibi dizilerde ve birkaç sinema filminde konuk oyuncu olarak rol aldım ama devamlı bir rol için vaktim olamıyor. Bu yüzden teklifleri geri çevirmek zorunda kalıyorum. Oyunculuk insanın gecesini gündüzünü alan ve çok özveri gerektiren bir alan. Ancak yan rol ve sit com olur ve çok vaktimi almazsa kısa bir dönem için yer alabilirim.

Yeni single çalışmanız var mı ve ne zaman çıkarmayı düşünüyorsunuz?

RAH grubu ile Leylim Ley cover’ı yaptık. Ayhan Kavraz ile de İçimdeki Katil şarkısı için düet yapacağız. Ve tabii olur da yazın konserler başlarsa yine bir koşturmanın içinde olacağım.

Haçiko nasıl gidiyor?

Haçiko kurulalı 10 yılı geçti ve giderek büyüyor. Elimizden geldiğince Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvan hakları ihlallerine müdahale etmeye çalışıyor, bütçemiz yettiğince besleme ve tedavi yapmaya devam ediyoruz. Tabii yasa değişikliği ile ilgili beklentimiz de devam ediyor. Her ile bir temsilci hedefimiz var, gün geçtikçe daha fazla ilde temsilcimiz olmaya başladı. Bunlara ek olarak hayvan haklarına duyarlı üniversite öğrencilerini bir araya getirdiğimiz Genç Haçiko’yu kurduk.

Hayvan hakları konusunda bizlere söylemek istedikleriniz var mıdır?

Aldoux Huxley’nin çok sevdiğim unutulmaz cümlesini tekrarlayayım “bir insanın ruhunun yarısı bir hayvanla tanışıncaya kadar uykudadır”. Herkesin ruhunun o uyuyan yarısının uyanması dileğiyle.

Ömür hanim cildiniz çok güzel kullandığınız bir favori ürününüz yada bakım sırrınız var mıdır?

Ben tek bir ürün kullanmak yerine cildimi şaşırtmak adına sürekli ürün değiştiren biriyim. Kaliteli olmasına özen gösterdiğim ürünleri farklı zamanlarda deniyorum. Tek bir marka vermem imkansız.

Su an tüm dünyanın yaşadığı karantina dönemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu dönemi çalışarak, üreterek değerlendiriyorum. Karantinanın ve bu zor günlerine biteceğini düşünerek kendimi salmadan, pes etmeden, vazgeçmeden çalışmaya devam ediyorum. Evde uykuma ve beslenmeme daha dikkat edebildiğim bu dönemden hem psikolojik hem de fiziksel açıdan daha güçlü çıkmayı hedefliyorum.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mıdır?

Özellikle hayvan hakları için yaptıklarımızı duyurmama destek verdiğiniz için teşekkür ederim. Sizleri ve okurlarınızı da HAÇİKO ailesinde görmek isterim.

Siz,Sayın Bakanımız Soylu ile konuşup,köpeğinin ihtiyacını gidermek için çıkanlara ceza kesilmemesini sağladınız. Ferhat Göçer’de ihtiyaç halinde Kovid-19 salgını nedeniyle doktorluk mesleğine geri dönebileciğini açıkladı. Bu kadar duyarlı bir aile olduğunuz içinde sizlere ayrıca teşekkür etmek isteriz.

Keyifli röportajınız için,bihaberolma ekibi olarak teşekkür ederiz.

Başarılarınızın devamın dileriz…

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz